• Żyj Aktywnie

  17 października 2016 Aktywni 50+ 0

  Nasze stowarzyszenie zorganizowało w Łężeczkach 7 dniowe warsztaty rekreacyjno-turystyczne dla 72 osób niepełnosprawnych z różnymi dysfunkcjami, z całej Polski w ramach projektu pn. “Żyj Aktywnie” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  Celem projektu jest zwiększenie sprawności i samodzielności osób niepełnosprawnych, poprzez udział w warsztatach oraz promowanie aktywności osób niepełnosprawnych poprzez poznanie różnych form aktywności ruchowej.

  Zorganizowano zajęcia rekreacyjne: pływanie, aerobic w wodzie, gimnastyka, nordic walking, zajęcia na siłowni, boccia, wycieczki turystyczne do Pałacu w Rogalinie oraz do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach k. Międzychodu w którym zorganizowano ekspozycje ginących zawodów: kowalstwo, bednarstwo, pszczelarstwo, szewstwo, garncarstwo, wikliniarstwo. W trakcie warsztatów zorganizowano spotkania integracyjne: grill, ognisko, warsztaty dietetyczne, zawody bocci oraz wykłady: “Ruch to zdrowie” i “Spraw sobie psa”

   

   

  Categories: Aktualności

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *