• „Niepełnosprawny = Aktywny Turysta”

  13 lipca 2020 Aktywni 50+ Możliwość komentowania „Niepełnosprawny = Aktywny Turysta” została wyłączona

  Integracyjne Stowarzyszenie „Aktywni 50+” w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w projekcie „Niepełnosprawny = Aktywny Turysta” współfinansowanego ze środków PFRON.

  Projekt ma na celu krzewienie ruchu turystycznego i krajoznawczego wśród osób niepełnosprawnych.

  Projekt polegać będzie na organizacji 7- dniowej wycieczki dla osób niepełnosprawnych z różnymi dysfunkcjami.

  Zakwaterowanie będzie w dwóch pensjonatach agroturystycznych położonych w miejscowości Poręba Wielka, w malowniczej części Beskidu Wyspowego, ok. 10 km od Rabki-Zdroju. /wieś położona u podnóża Gorców na wysokości 510 – 700 m n.p.m./  – baza noclegowa będzie miejscem wypadowym do poszczególnych miejsc zwiedzania.

  Termin realizacji zaplanowanej wycieczki to 22-29.09.2020r.

  Uczestnicy projektu to dorosłe osoby niepełnosprawne w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, mieszkańcy całej Polski. Szczególny nacisk na osoby powyżej 50 roku życia.

  Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych z rodzajem niepełnosprawności:

  1. osoby niewidome i słabowidzące

  2. osoby z dysfunkcją narządu ruchu.

  3. osoby z obniżoną sprawnością psychofizyczną z powodu chorób somatycznych (z wykluczeniem chorób psychicznych i umysłowych z powodu braku wyszkolonej w tym kierunku kadry) – m.in. nowotwory, cukrzyca, udar mózgu, zawał serca.

  Planujemy jednodniowe wycieczki do: Krakowa, Wieliczki i Oświęcimia. Z uwagi na wiek i ograniczone możliwości BO, trzy dni zarezerwowaliśmy na zwiedzanie Krakowa (Droga Królewska wraz z przylegającymi do niej zabytkami, Muzeum w Rynku Podziemnym – Śladem europejskiej tożsamości Krakowa, Wawel, dzielnica żydowska Kazimierz wraz z Muzeum Fabryki Emalia Oskara Schindlera), jeden dzień na obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau oraz jeden na kopalnię soli w Wieliczce.


  Na wieczór przewidziano zajęcia integracyjne – ognisko, zabawy towarzyskie, spotkania muzyczne.

  Zakwaterowanie i wyżywienie w ośrodkach agroturystycznych we wsi Poręba Wielka w pokojach z łazienkami.

  Organizator wycieczki zapewnia ubezpieczenie, dowóz autokarem uczestników z Poznania do miejsca zakwaterowania /przez cały czas trwania wycieczki stowarzyszenie będzie miało do dyspozycji autokar/.  

  Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, wyrażeniu zgody i podpisaniu przez uczestnika oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych i wykorzystaniu wizerunku uczestnika, wypełnienie ankiety zgłoszeniowej oraz obowiązkowy udział we wszystkich punktach przewidzianych w programie.

  Odpłatność uczestnika wynosi 350,00zł

  Numer konta bankowego Santander Bank 33 1090 1854 0000 0001 2216 1245 Integracyjne Stowarzyszenie „Aktywni 50+” ul. Tarnobrzeska 34, 61-354 Poznań

  Termin zgłoszenia oraz odpłatność w pełnej wysokości do 30.07.2020r. Ilość miejsc ograniczona, liczy się data zgłoszenia. O zakwalifikowaniu na wycieczkę każdy uczestnik zostanie poinformowany mailem lub listownie. Osobom niezakwalifikowanym zostanie zwrócona wpłata w całości.

  W przypadku pytań prosimy dzwonić po numer 500448331. Informacji udziela Danuta Bogdziel.

  WAŻNE!!!

  W związku z panującą pandemią koronawirusa, stowarzyszenie zastrzega sobie zmianę programu i terminu wycieczki. Każdy z zakwalifikowanych uczestników w dniu przyjazdu nie może mieć temperatury ani żadnych objawów wskazujących na stan chorobowy. Każdy beneficjent przed wejściem do autokaru będzie miał mierzoną temperaturę. Osoby zakwalifikowane, u których przed wyjazdem pojawią się symptomy jakiejkolwiek choroby, powinny zgłosić zaistniałe zdarzenie organizatorom. W takim przypadku beneficjentowi na życzenie, zostanie zwrócona odpłatność w pełnej wysokości.

  Categories: Aktualności

  Comments are currently closed.