• Żyj Aktywnie 2020

  1 lipca 2020 Aktywni 50+ Możliwość komentowania Żyj Aktywnie 2020 została wyłączona

  Zaproszenie na warsztaty rekreacyjno-turystyczne pn. „ŻYJ AKTYWNIE 2020”

  Integracyjne Stowarzyszenie „Aktywni 50+” w Poznaniu serdecznie zaprasza na warsztaty rekreacyjno-turystyczne w ramach projektu „ŻYJ AKTYWNIE 2020” współfinansowanego ze środków PFRON. Warsztaty będą  zorganizowane w Hotelu Łężeczki /adres hotelu: Hotel Łężeczki 1, 64-412 Chrzypsko Wielkie/, znajdującego się w Łężeczkach  nad brzegiem Jeziora Chrzypskiego, w odległości 60 km od Poznania. Hotel położony jest w jednym z najbardziej malowniczych zakątków Wielkopolski – wśród lasów i jezior Sierakowskiego Parku Krajobrazowego.

  Celem projektu jest zwiększenie sprawności i samodzielności osób niepełnosprawnych poprzez udział w warsztatach rekreacyjno-turystycznych, oraz promowanie ich aktywności  poprzez poznanie różnych form aktywności fizycznej.

  Warsztaty organizowane będą w terminach: 28.08-4.09.2020r., 11-18.09.2020r., 2-9.10.2020r., 23-30.10.2020r., 21-28.01.2021r., 4-11.02.2021r., 4-11.03.2021r..

  Uczestnicy projektu to dorosłe osoby niepełnosprawne w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, mieszkańcy całej Polski. Szczególny nacisk na osoby powyżej 50 roku życia.

  Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych z rodzajem niepełnosprawności:

  1. osoby niewidome i słabowidzące

  2. osoby z dysfunkcją narządu ruchu.

  3. osoby z obniżoną sprawność psychofizyczna z powodu chorób somatycznych (z wykluczeniem chorób psychicznych i umysłowych z powodu braku wyszkolonej w tym kierunku kadry) – m.in. nowotwory, cukrzyca, udar mózgu, zawał serca.

  Program warsztatów rekreacyjno-turystycznych:

  1. Warsztaty rekreacyjne:

  – Aerobik w wodzie, – Nordic Walking, – Gimnastyka rekreacyjna, – Zajęcia na siłowni, – Pływanie, – Boccia.

  2. Warsztaty manualne (elementy florystyki i decoupage)

  3. Wycieczka turystyczna  

  4. Spotkania integracyjne

  Organizacja dla uczestników projektu m.in. wieczorku przy muzyce, ogniska, wspólnego śpiewania przy akompaniamencie gitary, gier towarzyskich, turnieju bocci.

  5. Spotkanie z prawnikiem

  6. Warsztaty dietetyczne 

  7. Warsztaty z ratownictwa medycznego

  Zakwaterowanie i wyżywienie w Hotelu Łężeczki w pokojach z łazienkami.

  Organizator warsztatów zapewnia ubezpieczenie, częściowy zwrot kosztów dojazdu oraz możliwość /po wcześniejszym zgłoszeniu organizatorowi/ dowozu do hotelu z Pniew.

  Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, wyrażeniu zgody i podpisaniu przez uczestnika oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych i wykorzystaniu wizerunku uczestnika oraz wypełnieniu ankiety zgłoszeniowej.

  Udział w zajęciach jest obowiązkowy!

  Odpłatność uczestnika wynosi 230,00zł

  Termin zgłoszenia do wyczerpania wolnych miejsc, ilość miejsc ograniczona, liczy się data zgłoszenia, pierwszeństwo mają osoby, które nie brały udziału w warsztatach w poprzednich edycjach. O zakwalifikowaniu na warsztaty każdy uczestnik zostanie poinformowany mailem lub listownie /prosimy nie dokonywać wpłaty przed otrzymaniem informacji o zakwalifikowaniu do projektu – wpłata nie jest jednoznaczna z zakwalifikowaniem uczestnika!/

  W przypadku pytań prosimy dzwonić po numer 500448331. Informacji udziela Danuta Bogdziel.

  Categories: Aktualności

  Comments are currently closed.